Aktuality z Liberecké jazykové školky
(Strana 9)

Loučení s budoucími prvňáčky a spaní ve školce

Budoucí prvňáčci 18. června navštívili loutkové představení na festivalu Mateřinka s názvem: Aika ze ztracené pohádky. Odpoledne si v přírodě zahráli hru za pokladem a pak již následoval zábavný program ve školce.   Slavnostní večer při svíčkách zakončila tradiční pohádka před usnutím, kterou dětem v angličtině přečetly Aria a Michelle.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Letecká záchranná služba Liberec

Za krásného počasí jsme se vydali 17.6. na letiště. Paramedik Luboš Molnár seznámil děti s vybavením Kryštofa 18 a vyprávěl jim o  zkušenostech ze záchranných akcí. Jednu takovou cvičnou akci nám také  předvedl. Na laně si potom děti vyzkoušely odvahu i horolezecké pocity, všechny byly nadšené. Panu Molnárovi a celé jeho rodině děkujeme za skvělou několikaletou spolupráci se školkou.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Anglický den

Cestovatelský den ve školce proběhl znovu 16.6. Se svou rodnou zemí děti seznamovala Michelle Kempster. Tentokrát se k ní připojila i Blanka Pleštilová, která se právě vrátila ze stáže v Londýně a měla čerstvé poznatky z londýnské mateřské školy. Den byl jako vždy v našem Cestovatelském programu naplněn aktivitami a příjemně se nám vydařil.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Školní výlet do Jizerkých hor – lesní pedagogika

Výlet na Protrženou přehradu na Bílé Desné se uskutečnil 15.6. ve spolupráci se zástupci Českých lesů. Děti si připomněly, jak se mají chovat v lese a co zde mohou pozorovat. Prohlédly si zblízka kůrovce smrkového a vyzkoušely si i chůzi se zavázanýma očima. Na Protržené přehradě si také zahrála hru dvě pirátská družstva: piráti opičky a piráti papoušci. Vše vyvrcholilo závěrečným hodnocením, ve kterém ve finále nakonec zvítězila obě družstva pirátů se shodným počtem bodů. Výlet na závěr školního roku byl plný zážitků a všichni jsme v Jizerkách prožili krásný slunečný den. Naše velké poděkování patří panu Ing. Ježkovi a panu Ing. Köhlerovi, kteří se s námi na této skvělé akci podíleli.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Návštěva IQ Parku

Do IQ Parku jsme se podívali 9. června. Děti od prvopočátku zaujalo snad vše a hned je to inspirovalo k vlastním zkušenostem. Počínaje zrcadlovým  bludištěm, vodními hrátkami či spoustou dalších zajímavých nápadů. Samozřejmě se uskutečnila i fotografie s nejvyšším mužem planety. Zkušeností za krátký čas bylo mnoho. Na závěr děti velmi zaujaly experimenty s hmotou a energií.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Dětský den

Již tradičně jsme v naší školce oslavili dětský den společně s Divadlem Krtek. Představení "Cirkus plný pohádek" vykouzlilo nejeden upřímný úsměv na tváři všech dětí. Veselí pokračovalo i na zahradě, kde si děti užily spoustu bublinkové zábavy.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Policie ve školce

Jak se chovat bezpečně si děti povídaly při besedě se členy Policie České republiky. Uskutečnila se 19. května a děti se do programu prevence s velkým zájmem zapojily. Děkujeme.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Sportovní akce: Týden s tenisem

Za krásného počasí se 11. května děti zúčastnily pod vedením kvalifikovaných trenérů sportovního dopoledne plného pohybových činností a sportovních aktivit na tenisových kurtech LTK. Na děti se přijely podívat také maminky. Sportovní akce byla velice dobře zorganizována a všechny děti, bez rozdílu výkonnosti a talentu, si prožily velmi pěkný sportovní zážitek.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Den matek

Na besídku se děti velmi připravovaly. Těšily se a vytvářely pro maminky malé dárečky a přáníčka. Předvedly maminkám, babičkám, tatínkům,  dědečkům i dalším návštěvníkům 6. května pestrý program v obou jazycích. Nechyběly písničky, básničky, hra na flétnu, tanečky či dramatizace pohádky. Atmosféra ve školce byla krásná a děti udělaly svým nejbližším jistě velikou radost. Děkujeme všem za návštěvu.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Předvelikonoční setkání ve školce

Různé techniky zdobení velikonočních vajíček si děti vyzkoušely 1. dubna. Každé dítě pojalo zdobení velikonočních symbolů po svém. Rodiče i prarodiče se podíleli také. Děkujeme, že s námi sdílíte přípravy velikonočních svátků.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Strana: 1 <<... | 9 | 10 | 11 | ...>> 31

Naši partneři:


Vyhledávání:

Liberecká jazyková školka - angličtina pro děti v Liberci 

Vítáme vás v dvojjazyčné anglicko-české jazykové školce 
© Mateřská škola - Liberecká jazyková školka o.p.s.