Aktuality z Liberecké jazykové školky
(Strana 26)

Návštěva ZŠ Lesní a ZŠ Husova

V lednu jsme s našimi předškoláky navštívili ZŠ Lesní a ZŠ Husova. Všechny děti i rodiče měli možnost poznat nejen prostředí a klima jednotlivých škol, ale i nahlédnout do výuky v českém a anglickém jazyce. Děti se také potkaly s bývalými kamarády ze školky.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Vystoupení dětí v Oblastní galerii

V sobotu 28.11. 2009 vystoupily děti s Bradem Kloewerem a Dexterem Kendricksem v "Oblastní galerii v Liberci" s ukázkou anglické výuky v naší školce.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Mikuláš

Mikuláš nás již tradičně navštívil s čertem i andělem. Věděl o dětech mnoho důležitých věcí. Děti návštěvě zase na oplátku zarecitovaly a zazpívaly něco ze svého repertoáru.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Advent

Divadélko „Úsměv“ si pro nás v předvečer svátku Barbory připravilo představení „O cukrářce Barborce“, včetně ochutnávky domácího cukroví. Dětem se moc líbilo a již se těší na další lednovou pohádku.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Návštěva ZŠ Perštýn

Blíží se zápis do 1. třídy, a tak jsme přijali pozvání pana ředitele Mgr. Paclta ze ZŠ Perštýn k návštěvě školy. Děti ze 4. třídy připravily s paní učitelkou příjemné uvítání s anglickou písničkou. Velmi se nám líbily výtvarné práce dětí a keramická výzdoba.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Halloween

Halloweenem, tedy svátkem většiny anglicky mluvících zemí, naše školka žila několik týdnů. Mohutné přípravy vyvrcholily 27. října a to každoročním „Halloweenským podvečerem“, na který jsme pozvali rodiče, přátele i bývalé kamarády z naší školky. Do školky k nám tak kromě nás zavítala asi osmdesátka návštěvníků. Společně jsme si užili radostné „strašidelné“ odpoledne, ze kterého si všichni odnesli spoustu pěkných zážitků.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Začátek školního roku 2009/2010

Začal nový školní rok, odešli školáci a do anglicko-české školky přišli noví kamarádi. Hrajeme si, cvičíme, užíváme si podzimu hrami na zahradě i ve školce. Spolu s kamarády oslavujeme narozeniny a bavíme se v angličtině s Bradem a Dexterem.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

HELLO PARTY - Teddy's picnic

Uvítací „Hello party“ proběhla v pondělí 31. 8. 2009 od 16 hodin na školní zahradě. Děti se seznámily s novými kamarády, pedagogy a rodilými mluvčími, se kterými si budou od 1. září společně hrát a vzdělávat se v česko-anglickém vzdělávacím programu naší školky. Rodiče se seznámili s novými rodiči, se kterými se budou v průběhu školního roku potkávat a měli také příležitost nahlédnout do připravených tříd. Společně jsme prožili příjemné odpoledne a zahájili tak nový školní rok 2009/2010.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Japonský den

Závěr školního roku byl dětem zpestřen posledním ze dnů Cestovatelského programu, a to Japonským dnem. Za přítomnosti návštěvy japonské rodiny se děti dozvěděly zajímavosti o Japonsku, měly možnost shlédnout fotky týkající se této země a k tomu všemu jim návštěva napsala jejich křestní jména v japonštině. Děti se seznámily s odlišným způsobem japonského stolování a vyzkoušely si, jak nelehké je vyměnit klasický příbor za japonské hůlky. A kdo byl alespoň trošku šikovný, mohl si vyzkoušet, jak se skládá tradiční japonská origami – skládačka z papíru.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

California day

Ve čtvrtek 16. 7. 2009 si celá školka udělala malý výlet na libereckou přehradu, kde nás se svou rodnou zemí tentokrát seznámil Dexter. A protože jsme se nenacházeli ve slunné Kalifornii, krásný slunečný den na liberecké přehradě byl k tomu jak stvořený. Výlet se nám pěkně vydařil. Prošli jsme se kolem přehrady a zjistili jsme, že i odtud je vidět Ještěd. Martina pro nás zatím na pláži připravila picknik a s chutí jsme se v parném letním dnu pustili i do melounu. S Dexterem jsme také hráli hru na sbírání začarovaných mušlí. Moc se nám líbilo i krmení kaprů a divokých kachen.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Strana: 1 <<... | 26 | 27 | 28 | ...>> 29

Naši partneři:


Vyhledávání:

Liberecká jazyková školka - angličtina pro děti v Liberci 

Vítáme vás v dvojjazyčné anglicko-české jazykové školce 
© Mateřská škola - Liberecká jazyková školka o.p.s.