Aktuality z Liberecké jazykové školky
(Strana 20)

Horská služba ve školce

7.11. se v naší školce uskutečnilo velmi zajímavé setkání s panem Lubomírem Molnárem, členem Horské služby ČR v Rokytnici nad Jizerou. Prostřednictvím poutavého vyprávění a interaktivní tabule nás seznamoval s posláním Horské služby. Děti si vyzkoušely speciální vybavení, které Horská služba využívá. Pozorovaly, naslouchaly, hledaly v lavinách a zkoušely si dávat první pomoc. Byly programem besedy velmi zaujaty. Děkujeme panu Molnárovi za skvělou spolupráci se školkou.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Návštěva ZŠ DOCTRINA

V pátek 11.11. jsme s budoucími prvňáčky navštívili ZŠ DOCTRINA Na Perštýně. Nejprve jsme se podívali do 1. třídy. Zde proběhlo milé setkání s našimi kamarády, bývalými absolventy Liberecké jazykové školky. Navštívili jsme také školní družinu a 4. třídu. Zde proběhlo krátké vystoupení dětí v angličtině a pak společné vyrábění lodiček, které si děti odnesly domů. Děkujeme za pozvání řediteli školy Mgr. Pacltovi, který nás provázel a paním učitelkám Mgr. Krpačové a Mgr. Erbenové za milé přijetí v obou třídách.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Halloween

Halloween jsme si ve školce prožili 31.10. Děti si během připraveného programu vyzkoušely různé zábavné činnosti a nechyběla samozřejmě ani strašidelná pohádka v angličtině v podání Lisy Masters a Katriny Harrison. Ve školce byla již tradiční halloweenská atmosféra a sdílelo ji spolu s námi i několik letošních prvňáčků s rodiči.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Změny na zahradě školky

V měsíci říjnu bylo vylepšeno zázemí pro děti na školní zahradě. Tomovy parky se k radosti dětí rozšířily o Noemovu archu.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Návštěva útulku pro opuštěná zvířata

V pátek 14. října jsme navštívili útulek pro opuštěná zvířata v Liberci - Růžodole.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Video návštěva u dětí v Indii

Moderní technologie v podobě interaktivní tabule umožnila našim dětem v Liberecké jazykové školce on-line propojení po internetu s dětmi z indické mateřské školy Saki Naka v Bombaji. Komunikaci naživo mezi oběma školkami zajišťovali Katrina Harrison a Kane Ryan, který v Saki Naka pracuje v programu „Dirty Wall Project“. Tento projekt napomáhá postarat se o vzdělávání, zdravý životní styl a společenský rozvoj dětí v Saki Naka Slum. Společná chvíle byla pro děti navzájem krásným zážitkem. Byla naplněna vzájemným povídáním, zpíváním a báječnou atmosférou. Jedni zpívali pro druhé a naopak. Naprosto nepřipravovaným souzněním pak byla společná písnička "Twinkle, twinkle little star". Interaktivní setkání umožnilo dětem v obou zemích procvičit si angličtinu a zároveň nahlédnout do jiného kulturního prostředí. "Thank you very much Katrina and Kane".

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Školní rok 2011/12

Liberecká jazyková školka zahájila již šestý školní rok. Česko – anglický pedagogický tým působí ve stejném složení jako loni, včetně rodilých mluvčích. Lisa Masters z Anglie a Katrina Harrison z Kanady vzdělávají děti v angličtině každodenně a účastní se spolu s českými pedagogy veškerého dění ve školce.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Keramika - letní vyrábění

V červenci děti navštívily „Atelier Vočko“. Seznamovaly se s prací s hlínou a vytvářely vlastní výrobky. Tvořivá činnost, pod vedením Báry Vočkové, je velmi zaujala a těšila.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Michal z Kouzelné školky

Znovu po roce, 22. července, nás navštívil se svým představením Michal Nesvadba a školka se stala na chvíli Kouzelnou školkou. Děti byly zábavným programem nadšeny a spolu s rodiči si užily báječné slavnostní odpoledne.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Bye Bye Party

Ač dvojjazyčný provoz Liberecké jazykové školky končí již pátý rok 31. červencem, oficiální rozloučení s rodiči a dětmi se uskutečnilo 24. června. Na programu bylo vystoupení dětí a slavnostní předání certifikátů budoucím prvňáčkům po absolvování česko – anglického vzdělávání v Liberecké jazykové školce.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Strana: 1 <<... | 20 | 21 | 22 | ...>> 29

Naši partneři:


Vyhledávání:

Liberecká jazyková školka - angličtina pro děti v Liberci 

Vítáme vás v dvojjazyčné anglicko-české jazykové školce 
© Mateřská škola - Liberecká jazyková školka o.p.s.