Náš tým

Do týmu vybíráme učitele na základě vzdělání, zkušeností a praxe v práci s dětmi předškolního věku a s dobrou úrovní angličtiny. Ve spolupráci s námi se vašim dětem dostane velké výhody na startovní čáře.

Tým pedagogů Liberecké jazykové školky 2019/20

Ing. et Mgr. Jiří Šoltys, ředitel o.p.s.

Mgr. Jiří Šoltys, ředitel o.p.s.Vystudoval jsem pedagogickou fakultu Karlovy univerzity s aprobací anglický jazyk - občanská výchova a také podnikohospodářskou fakultu VŠE v Praze. Patřím k zakladatelům Liberecké jazykové školky, kteří měli za cíl vytvořit podmínky pro bilingvní česko-anglické vzdělávání a výchovu dětí. Obrovskou radost mi přináší vidět pokroky dětí, jak je vzdělávací program baví a jak jsou podle odezvy učitelů ze základních škol nadstandardně připravené na další vzdělávání.

Blanka Pleštilová, ředitelka školky

Blanka Pleštilová, ředitelka školkyDětem předškolního věku se věnuji celý život, z toho jedenáct let jsem působila jako učitelka v MŠ při dětském oddělení Krajské nemocnice v Liberci. Vystudovala jsem Gymnázium Ivana Olbrachta v Semilech, Střední pedagogickou školu v Praze a rozšiřující studium speciální pedagogiky pro učitelky MŠ na PF UK v Praze. Stále mě baví učit se novým věcem. V roce 2005 jsem odjela na roční pobyt do Velké Británie, kde jsem absolvovala též studium angličtiny a pracovala v soukromé mateřské škole a ve školní družině. Získané zkušenosti z výchovně-vzdělávacího systému této země i anglický jazyk se snažím dále zúročit při práci s dětmi i v kontaktu s anglicky mluvícími kolegy již čtrnáctý rok v anglicko-české Liberecké jazykové školce. Práce je velmi zajímavá a těší mě, že se mohu aktivně podílet na dalším rozvoji tohoto projektu. Podle mých zkušeností dvojjazyčné vzdělávání od útlého věku velice přispívá k dobrému startu dětí do života. Ve volném čase se kromě rodiny věnuji sportu, zvláště volejbalu a lyžování. Mezi další moje zájmy patří i kultura a cestování.

Steve Watts, BSc (Hons), Director of studies

Steve WattsMé jméno je Steve R. Watts a Libereckou jazykovou školku jsem pomáhal budovat od počátků před více jak 14 lety. Působil jsem v ní jako první zahraniční učitel a formuloval metodiku pro MŠMT v oblasti výuky angličtiny předškolních dětí. Záleží mi na profesionálním rozvoji jazykového vzdělávání v naší školce. Po celou dobu existence školky působím jako školitel a mentor zahraničních pedagogů, kteří v ní působí. Děti ze školky mě dobře znají a spontánně se mnou při každé návštěvě v angličtině komunikují. Díky podnětnému prostředí školky mohu také s dětmi plno nových metodických přístupů ověřit v praxi, což mne jako autora vzdělávacích materiálů velmi obohacuje.

Petra Svědíková, učitelka

Petra SvědíkováVystudovala jsem Střední pedagogickou školu v Liberci se zaměřením na tělesnou výchovu. Mezi mé koníčky patří hlavně můj malý syn, který mi je parťákem ve všech aktivitách. Ráda chodím do přírody, hraju basket a volejbal. Vedla jsem kroužek malých atletů, mám praxi s handicapovanými dětmi. Necelé dva roky jsem působila ve státní MŠ, ale touha se rozvíjet a poznat něco nového a lepšího mě před jedenácti lety dovedla do Liberecké jazykové školky o.p.s., kde pracuji od roku 2008 a kam jsem se ráda po rodičovské dovolené vrátila. Práce s dětmi mě velmi baví a naplňuje. Je skvělý pocit vykouzlit dětem úsměv na tváři a vidět jak je to ve školce baví a co všechno se naučí. Jsem vděčná za příležitost pracovat v Liberecké jazykové školce ve skvělém týmu a krásném prostředí.

Mgr. Jana Fixová, učitelka

Mgr. Jana FixováVystudovala jsem Pedagogickou fakultu TU v Liberci, aprobace matematika a tělesná výchova. Po studiu jsem nastoupila jako učitelka druhého stupně ZŠ. Po několika letech mě ještě zlákala možnost jít za zkušenostmi do světa. Více jak rok jsem tedy pracovala a hlídala děti v USA. Zpět do školství jsem se vrátila až jako maminka třech dcer. Při působení na základní škole jsem si dodělala vzdělání v oboru předškolní a volnočasové pedagogiky, neboť mě lákalo pracovat s těmi nejmenšími. Děti jsou pro mě velkou inspirací a výzvou. Velmi ráda pro ně vymýšlím veškeré aktivity, ať již sportovní, výtvarné nebo poznávací. Odměnou mi je jejich spontánní projev radosti. To stejné se mi stalo i velkým koníčkem v rámci mé rodiny. Mezi další velké záliby patří sport (zejména volejbal, běh, cyklistika a lyžování), cestování, četba, ruční práce a vaření.

Michaela Hráčková, učitelka

Michaela HráčkováJako malá holka jsem si často hrála na paní učitelku. Proto jsem si vybrala studium na Vyšší a střední pedagogické škole v Kroměříži. Pod vedením skvělé paní učitelky jsem absolvovala Základní uměleckou školu ve Zlíně, obor klavír. Hudba mě tedy provází celý život a velmi ráda s dětmi zpívám a tančím. Po maturitě jsem začala studovat Pedagogickou fakultu v Liberci, obor učitelství 1. stupně. O prázdninách jsem měla možnost odcestovat na zkušenou do USA, kde jsem nakonec strávila krásných deset let. Zde jsem rok pracovala v soukromé školce v Las Vegas a věnovala se dceři. Po návratu se angličtina stala mým koníčkem. Proto jsem při druhé mateřské dovolené studovala jazykovou školu v Liberci a v roce 2013 získala certifikát  v anglickém jazyce CAE. Těší mne, že mohu pracovat v Liberecké jazykové školce, kde je bezvadný kolektiv, příjemná atmosféra a prostředí. Ve volném čase se věnuji především rodině. Ráda chodím na procházky se svým pejskem, relaxuji u dobré knihy. V létě plavu v přehradě, v zimě ráda bruslím a jezdím na lyžích. Dělá mi radost sledovat pokroky dětí, pro které je nástup do mateřské školy velký životní krok.

Markéta Veselá, učitelka

Markéta VeseláMůj život je protkaný velmi kladným vztahem k dětem a k pohybu. Na dětech miluji jejich bezprostřednost, baví mě objevovat jejich svět a skrze něj je poznávat. Též se hodně zajímám a stále rozšiřuji vzdělání v oblasti vývojové biologie a pedagogiky. Co se pohybu týče, po ukončení střední školy jsem se věnovala studiu fyzioterapie, než přišla nabídka zahraničního angažmá. Jako profesionální sportovec jsem měla možnost žít postupně ve volejbalových klubech v Belgii, ve Francii, v Itálii a Polsku. Obohatilo mě to nejen jazykově, ale také mi to přineslo spoustu zajímavých poznání do života. Jsem ráda, že nyní mohu tyto dvě záliby, tedy děti a sport, spojit. V současné době, kromě práce v Liberecké jazykové školce, vedu kroužek míčových her pro děti a dělám dobrovolníka v jednom občanském sdružení, kde každý týden cvičím s tělesně postiženými. Přála bych každému, aby ho jeho práce bavila tak, jako mě baví ta moje. Jsem šťastná, že má práce je i můj koníček.

Nikole Lynn Bonner, učitelka angličtiny

Nikole Lynn Bonner, učitelka angličtinyAhoj, jsem Nikole, 25letá učitelka angličtiny pocházející z Bostonu. Mám vystudované vzdělávání dětí předškolního věku na Univerzitě Rhode Island. Dva a půl roku jsem i v Rhode Island učila. Své zkušenosti jsem získala s dětmi mateřské školky i mladšího školního věku. Po získání certifikátu TEFL jsem začala učit v Liberecké jazykové školce, kde působím již druhým školním rokem. Je to úplně poprvé, co žiji mimo USA a tuto zkušenost miluji! Ve volném čase ráda objevuji nová místa či si čtu. Práce s dětmi v naší školce mě velmi naplňuje. Každý den objevujeme nové věci a hrajeme si. Moc mě baví zde využívat angličtinu jako přirozenou součást poznávání a zábavy.

Kylie Fagan, učitelka angličtiny

Kylie Grace FaganAhoj, jmenuju se Kylie a pocházím z Pensylvánie v USA. Na univerzitě jsem studovala pedagogiku se zaměřením na první stupeň, předškolní věk a speciální pedagogiku. Certifikáty TESL, TEFL, TEOL mi umožňují učit Anglický jazyk v zemích, kde je jiný rodný jazyk. V USA jsem působila jeden rok jako učitelka předškolních a mladších školních dětí a poté jsem děti tohoto věku učila 2 roky v Thajsku. Zkušenosti mám nejen ze škol, ale také ze všemožných kempů pro děti či dospělé. V roce 2016 jsem opustila USA a od té doby jsem procestovala a pracovala ve spoustě zemí.  Když zrovna neučím ve školce, tak ráda cestuji, čtu nebo trávím čas s kamarády. Tady v Liberci jsem opravdu šťastná a vděčná, že mohu pracovat již druhým rokem v této školce, kde je tak přátelské bilingvní prostředí.

Michelle Kempster, metodik výuky angličtiny

Michelle Kempster, učitelka angličtinyAhoj, jmenuji se Michelle a pocházím z města Leeds ze severu Anglie. Na univerzitě jsem studovala moderní evropské jazyky - němčinu, ruštinu a srbochorvatštinu. Vždy mne zajímala historie a kultura zemí východní a střední Evropy. V roce 2010 jsem úspěšně získala CELTA certifikát a odjela učit do sibiřské Ťumeni v Rusku, kde jsem strávila 18 měsíců. Zde jsem učila všechny věkové kategorie včetně dětí, které jsou jednoznačně mojí nejoblíbenější věkovou skupinou pro výuku. Po příchodu do Liberce v září 2012 jsem získala další praxi a zkušenosti při jazykovém vzdělávání předškolních dětí a upevnila svoje rozhodnutí věnovat se této věkové skupině profesně. Každé léto se také věnuji práci s dětmi v rámci Mezinárodní letní školy v Brightonu v Anglii. Ve volném čase ráda cvičím jógu a běhám. Liberec jsem si vybrala díky jeho ideální geografické poloze mezi horami, krásnému okolí a sportovním příležitostem. Měla jsem zde zatím například možnost začít s volejbalem a fotbalem. Využívám také širokých kulturních možností, které Liberec nabízí, včetně koncertů živé hudby. Samozřejmě nesmím ze svých zálib vynechat cestování, poznávání jiných kultur a studium cizích jazyků :-) Od září 2013 do července 2018 jsem pracovala jako učitelka v Liberecké jazykové školce, kde jsem našla profesionální zázemí, přátelský kolektiv a báječnou atmosféru při práci s dětmi. Po čtyřleté praxi v pozici učitelky v naší školce jsem začala pracovat pro britskou jazykovou školu Wattsenglish jako metodik, ale nadále působím také jako školitelka a mentorka pedagogů - rodilých mluvčích v naší mateřské škole.

Martina Šulcová, vedoucí provozu

Martina Šulcová, vedoucí provozuPráce v Liberecké jazykové školce o.p.s. je pro mě veliká výzva. Působím zde již třináctým rokem. Snažím se, aby vše fungovalo bezproblémově a naše služby se neustále zkvalitňovaly. Sama mám dcerku a vidím, jak je důležité, aby děti dostaly co potřebují. Ráda jezdím na kole nebo chodím po horách. Každý den se těším na setkávání s dětmi, kolegy a rodiči v našem přátelském a krásném zázemí.

Milena Vojtíšková, provozní

Milena Vojtíšková, provozníV Liberecké jazykové školce, o.p.s. pracuji již dvanáctým rokem. Práce s dětmi je mi velmi blízká neboť mám také dcerku. Svůj volný čas se snažím trávit aktivně. Léto trávím obvykle cestováním po hradech a zámcích v rámci České republiky, ráda se podívám i do zahraničí. V zimě s dcerkou rády lyžujeme. Radost mi dělá také práce na zahrádce.

Pavla Vojáčková, provozní

Pavla Vojáčková, provozníJsem vyučená technicko- administrativní pracovnice. Osm let jsem pracovala v automobilovém průmyslu jako kontrolní inspektor. V Liberecké jazykové školce pracuji rok a tato práce mě velice naplňuje. Sama mám dvě dcery a jako maminka vím jak je pro některé děti těžké zapojit se do kolektivu. Ráda podporuji učitelky v běžném chodu školky a spoluvytvářím dobrou atmosféru, která nás tady všechny obklopuje. S rodinou ráda chodím na výlety a trávíme hodně času venku. Velkou vášní a relaxací je pro mě sport jumping, TRX a jóga.

Josef Novotný, provozní

Josef Novotný - provozníMnoho let jsem pracoval jako technik v textilním průmyslu. Nyní jsem v důchodu a pracuji v Liberecké jazykové školce jako údržbář a zahradník již sedmým rokem. Starám se o drobné opravy v budově. Stále ještě si rád zahraji pingpong. Svůj volný čas věnuji rád svým čtyřem vnoučatům a zahrádce.
Jsme tu pro Vaše děti.

Naši partneři:


Vyhledávání:

Liberecká jazyková školka - angličtina pro děti v Liberci 

Vítáme vás v dvojjazyčné anglicko-české jazykové školce 
© Mateřská škola - Liberecká jazyková školka o.p.s.