Aktuality z Liberecké jazykové školky
(Strana 30)

Španělský den v cestovatelském programu

10.dubna 2009 jsme prožili cestovatelské dopoledne s Ortegovými ze Španělska. Celá rodina, včetně babičky a dědečka nás seznámila s jejich tradicemi, zvyky a kulturou. Děti shlédly mnoho fotografií z rodinného alba, ochutnaly španělské speciality a dodatečně v duchu španělských tradic oslavily Nový rok. Zbytek dopoledne jsme si společně užili na zahradě naší školky, kde děti výtvarně ztvárnily podmořský svět.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Výlet do Jizerských hor

Za nádherného slunečného počasí jsme 2. dubna vyrazili autobusem na výlet do Bedřichova v Jizerských horách. Nadšené děti si užily ježdíkiádu i různé pohybové hry na sněhu. Na HORO chatě jsme se posilnili obědem a venku už nás čekala náročná cesta za pokladem. Cestou jsme pozorovali ovečky s jehňátky a jiná domácí zvířata. Poklad jsme objevili nedaleko a vyhrané medaile i s diplomem si děti odnesly domů.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Skotský den

Na konci března jsme si užili Skotský den, který měl v naší anglicko-české školce veliký úspěch. Rodilá mluvčí Lisa Masters pro nás měla velmi hezky připravený program. Ukázala dětem mnoho obrázků ze života své rodiny. Děti si mohly prohlédnout typické památky i zajímavosti této země. Na závěr programu děti s nadšením vytvořily Lochnesskou příšeru a zatančily si tradiční skotské tance.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Dětská opera "O Budulínkovi"

17. března naši školku navštívily děti ze ZŠ Aloisina výšina. Pod vedením Mgr. M.Čechlovské a Mgr. M.Knoblochové nám zahrály dětskou operu Z. Svěráka a J. Uhlíře „O Budulínkovi“. Naše děti jim zase na oplátku zahrály na flétny a zazpívaly písničky v angličtině. Školní děti také jednotlivě pomáhaly mladším při výrobě malého divadélka. Děti si tak s touto pohádkou mohou hrát i doma. Ač nás v naší malé školce bylo plno, nikdo nikomu nepřekážel, naopak. Děkujeme školákům a paním učitelkám za příjemný zážitek a pohodové dopoledne.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Finský den v cestovatelském programu

Na konci února, v době konání Mistrovství světa v lyžování, ve školce proběhl další den z našeho Cestovatelského programu. Život ve Finsku dětem přiblížila koordinátorka Wattsenglish Jana Kolafová. Sportovní zážitky dětí umocnily výtvarné činnosti uvnitř školky, ale i na sněhu. Odměnou na závěr bylo pro děti setkání s finským hokejistou, brankářem Bílých tygrů Liberec, Tero Leinonenem.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Únorový karneval v jazykové školce

V únoru proběhl v naší školce karneval, který byl jako již tradičně plný radosti a jásotu. Děti se účastnily přehlídky masek, kterou vedl rodilý mluvčí Dexter Kendricks. Tančilo se a soutěžilo. Do akce se zapojili všichni a společně jsme si užili spoustu legrace a zábavy.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Společná hodina angličtiny na ZŠ Husova

Na základě spolupráce se ZŠ Husova se v lednu uskutečnila společná hodina angličtiny v první třídě. Děti, které půjdou letos k zápisu, si pod vedením Mgr. N. Mitbauerové vyzkoušely, jak vypadá výuka anglického jazyka na základní škole. Hodiny se účastnil i náš rodilý mluvčí Bradley A. Kloewer. Společné setkání bylo velmi zajímavé a o to milejší, že se po delší době potkali bývalí kamarádi z naší anglické jazykové školky.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Návštěva na ZŠ Lesní

V lednu jsme v rámci Dne otevřených dveří navštívili ZŠ Lesní v Liberci. Místní školáci se velmi hezky ujali role průvodců a seznámili nás s prostředím školy i některými vyučujícími. Děti strávily příjemné chvíle v knihovně, tělocvičně, školním klubu i v kroužku vaření. A co navíc? Setkaly se s prvňáčky, kteří si s nimi ještě loni hráli v Liberecké jazykové školce.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Zápis na školní rok 2009-2010 proběhne ve středu 21.1.2009

V MŠ Liberecká jazyková školka, o.p.s. proběhne ve středu 21.1.2009 od 14:00 do 17:00 hodin zápis na školní rok 2009/2010. Zveme všechny rodiče, kteří chtějí svým dětem zajistit kvalitní výuku anglického jazyka za účasti kvalifikovaných rodilých mluvčích k nám do Jabloňové ulice čp.445 v Liberci-Pavlovicích.

Strana: 1 <<... | 28 | 29 | 30 | ...>> 31

Naši partneři:


Vyhledávání:

Liberecká jazyková školka - angličtina pro děti v Liberci 

Vítáme vás v dvojjazyčné anglicko-české jazykové školce 
© Mateřská škola - Liberecká jazyková školka o.p.s.