Aktuality z Liberecké jazykové školky
(Strana 25)

Novozélandský den

Ve čtvrtek 20.5. proběhl v naší školce další den z "Cestovatelského programu". S Mgr. Michaelou Pavlátovou jsme se podívali na Nový Zéland. Děti si vyrobily novozélandský šperk a také se naučily tradiční tanec spojený s pokřikem. Již nyní se všichni těšíme, kam nás nohy zanesou příště.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Návštěva zvířecího útulku

Ke konci dubna naše školka navštívila městský útulek v Růžodole. Děti se velmi těšily na předání dobrůtek, které zvířatům pořídily za peníze získané na "Velikonočním jarmarku". V rámci návštěvy se děti seznámily s péčí o zvířata z volné přírody, ale také o zatoulané nebo opuštěné psy a kočky. Ke konci prohlídky došlo na již zmíněné předání dárků, poděkování a rozloučení se zaměstnanci útulku.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Výměna oken

Během dvou víkendů před Velikonocemi se uskutečnila výměna oken v přízemí a v prvním patře. Tato akce nikterak nenarušila chod a program školky, vše se stihlo v termínu. Naše velké poděkování patří všem zúčastněným, kteří se na práci, včetně úklidu, podíleli.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Policie ve školce

20. dubna děti velmi zaujala zajímavá beseda na téma „Bezpečné chování“. Naše pozvání přijala paní nprap. Dagmar Sochorová, vrchní inspektor preventivní informační skupiny Policie České republiky v Jablonci nad Nisou. Přiblížila dětem problematiku dopravní bezpečnosti, kontaktu s cizími lidmi, krádeží a nálezu předmětů. Setkání bylo interaktivní a pro děti velmi přínosné.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Kouzelník Waldini

V dubnu k nám se svým představením zavítal kouzelník Waldini. Kouzelnická show plná kouzel děti velmi zaujala. Děti se nejen jednotlivých kouzel účastnily, ale také jim byla prozrazena trocha z jejich tajemství.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Velikonoční jarmark

V úterý 30.3. se na zahradě naší školky uskutečnil „Velikonoční jarmark“. Program byl zahájen krátkým vystoupením našeho kroužku flétniček pod vedením Mgr. Marcely Knoblochové. Nechybělo ani tradiční hledání velikonočních vajíček, které si připravili rodilí mluvčí Jordan Giles a Brad Kloewer. Rodiče měli možnost prohlédnout si a také zakoupit řadu jarních a velikonočních výrobků dětí za symbolickou cenu. Výtěžek z prodeje věnujeme opuštěným zvířatům z útulku v Růžodole, který společně s dětmi navštívíme.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Lyžařská škola

Letos poprvé se naše školka zapojila do „Školy lyžování“ na Severáku v Jizerských horách. Kurz absolvovala více jak polovina dětí naší MŠ. V pětidenní lyžařské škole se děti pod vedením vyškolených instruktorů naučily základy lyžování, samostatnou jízdu na vleku i sjezd z mírného svahu. Pro zkušené lyžaře byla výuka zpestřena řadou her i jízdou na nerovném terénu. Na závěr kurzu se pro všechny účastníky uspořádaly velké lyžařské závody ve slalomu. Všechny děti si tak domů odnesly diplom, sladkou odměnu i spoustu lyžařských zážitků. Náš dík patří trpělivému a příjemnému týmu instruktorů sportovního klubu SKP Liberec.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Havajský den

V „Cestovatelském programu“ jsme se tentokrát podívali na Havaj. Hlavním organizátorem tohoto zajímavého a zábavného dopoledne byl rodilý mluvčí Brad Kloewer, který Havaj navštívil. Jordan Giles naučila děti havajský tanec.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Karneval

Celý měsíc únor probíhal v duchu pohádek a karnevalových příprav. 24. února se děti konečně dočkaly oslavy karnevalu, na kterou se velmi těšily. Děti se převlékly za rytíře, princezny, čaroděje i jiné pohádkové bytosti a společně jsme si užili veselé dopoledne plné tance, her a soutěží.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Přijďte se k nám zapsat 11. března 2010

Srdečně Vás zveme k zápisu dětí do Liberecké jazykové školky na školní rok 2010/11, který se bude konat ve čtvrtek 11. března od 15 do 17 hodin. Přihlásit dítě je možné i kdykoliv mimo uvedený termín až do naplnění kapacity školky. Těšíme se na Vás!

Strana: 1 <<... | 25 | 26 | 27 | ...>> 29

Naši partneři:


Vyhledávání:

Liberecká jazyková školka - angličtina pro děti v Liberci 

Vítáme vás v dvojjazyčné anglicko-české jazykové školce 
© Mateřská škola - Liberecká jazyková školka o.p.s.