Aktuality z Liberecké jazykové školky
(Strana 16)

New York Day

Cestovatelské dny uskutečňujeme v naší školce tradičně již sedmý školní rok. S Oli Mikhailiv jsme se 10. června vypravili do New Yorku, ve kterém  prožila dětství a čas studií. Oli dětem velmi zajímavě přiblížila život v  největším multikulturním městě Spojených států. Seznámila je také se symbolem Ameriky - Sochou Svobody, jejíž koruna se sedmi paprsky má vyzařovat přes sedm moří do sedmi kontinentů. Děti si ji vytvořily z papíru a společně se podílely na koláži s typickými mrakodrapy New Yorku. Do zajímavého programu se všichni zapojili s velkým zájmem a den se nám pěkně vydařil.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Letiště, Kryštof 18 a spolupráce školky s rodinou

Na letiště, do působiště Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje, jsme se znovu vypravili 13. června. Děti měly možnost sledovat celý průběh akce transportu na letišti. Dozvěděly se také, že vrtulník Kryštof získal svoje jméno proto, že svatý Kryštof je patronem poutníků, řidičů, cestujících, horských cest, horníků a také leteckých záchranářů. V Čechách je volacím znakem vrtulníků letecké záchranné služby kombinace jména Kryštof a čísla. Záchranář Luboš Molnár, tatínek dvou dětí z naší školky, nás seznamoval s vybavením vrtulníku a také trpělivě odpovídal na četné otázky dětí. Výlet na letiště byl pro nás všechny velmi zajímavý. Děkujeme.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Ukázková hodina angličtiny – spolupráce s MŠ Jablůňka

Ke společným hrám v angličtině, pod vedením Caitlin a Oli, jsme na 12. červen pozvali děti ze sousední státní školky Jablůňky.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Výlet na Sychrov

Na školní výlet na Sychrov jsme vyrazili 31. května - v předvečer svátku dětí. Již samotné cestování vlakem znamenalo pro děti příjemný zážitek. Mnohé z nich jely vlakem poprvé v životě. Zámkem nás provázela princezna a v zámeckém parku jsme pozorovali sokolnické ukázky s dravými ptáky. Přestože nám počasí zcela nepřálo, radost z výletu to nikomu nepokazilo a děti si odvezly domů pěkné zážitky.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Návštěva Krajské vědecké knihovny

Dětské oddělení Krajské vědecké knihovny jsme se staršími dětmi navštívili 30. května. Pro některé děti bylo toto prostředí nové, pro některé oblíbené, protože si zde se svými rodiči či prarodiči půjčují knížky. V úvodu návštěvy byly děti seznámeny se základní pravidly, jak by se měly s knížkou setkávat. V průběhu návštěvy se pak snažily uhodnout hádanky a poznávat pohádky dle ilustrací. Vybíraly si knížky, které je zaujaly. Zaposlouchaly se do pohádky v anglickém jazyce, kterou jim četla Oli a do anglických  veršů v podání Caitlin. Prohlížely si knížky a naslouchaly příběhům v mateřském jazyce, které si vybraly. V prostředí oddělení dětské knihovny se dětem velmi líbilo. Děkujeme.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Divadlo "Krtek" a "Cirkus plný pohádek"

Marek Sýkora pobavil děti 23. května ve svém představení "Cirkus plný pohádek" opravdu úžasně. Děkujeme a těšíme se na další.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Písnička je náš kamarád

Dagmar Čemusová zavítala do naší školky znovu 21. května s hudebním představením " Já jsem muzikant ". Děti si s ní zazpívaly a také naslouchaly příběhu o hudebních nástrojích. Představení, ve kterém zazněly kromě písniček také ukázky vážné hudby, se dětem velmi líbilo. Děkujeme.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Sing a Song

S příchodem Steva Wattse nastane ve školce vždy rozruch a zábava. Důvodem jeho návštěvy 23. května bylo blahopřání  k 1. místu v kategorii kolektivů mateřských škol, které děti získaly v soutěži  Sing a Song ve zpívání  anglických písní. Na soutěž se připravovaly s rodilou mluvčí Caitlin Ashby. Steve předal dětem dárky  a děti mu zazpívaly.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Besídka pro maminky

"Líbí se mi u nás doma, kde si hraju, spím i stonám. Ze všeho mám nejraději, když se táta s mámou smějí"... Příjemné odpoledne u příležitosti Dne matek měli možnost prožít rodiče s dětmi během jejich vystoupení 14. května. Pestrý program v obou třídách byl jako obvykle v obou jazycích.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Dílna výroby mýdel

Jak se vyrábí aromatické mýdlo za využití rostlin, ovoce a různých plodů,  si děti vyzkoušely 22. dubna. Provoněli jsme si školku a děti si vytvořily pěkné dárky. Děkujeme paní Štroblové za příjemné dopoledne, při němž se děti seznámily s novou a zajímavou činností.  

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Strana: 1 <<... | 16 | 17 | 18 | ...>> 31

Naši partneři:


Vyhledávání:

Liberecká jazyková školka - angličtina pro děti v Liberci 

Vítáme vás v dvojjazyčné anglicko-české jazykové školce 
© Mateřská škola - Liberecká jazyková školka o.p.s.