Aktuality z Liberecké jazykové školky
(Strana 14)

Výlet na Sychrov

Na školní výlet na Sychrov jsme vyrazili 31. května - v předvečer svátku dětí. Již samotné cestování vlakem znamenalo pro děti příjemný zážitek. Mnohé z nich jely vlakem poprvé v životě. Zámkem nás provázela princezna a v zámeckém parku jsme pozorovali sokolnické ukázky s dravými ptáky. Přestože nám počasí zcela nepřálo, radost z výletu to nikomu nepokazilo a děti si odvezly domů pěkné zážitky.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Návštěva Krajské vědecké knihovny

Dětské oddělení Krajské vědecké knihovny jsme se staršími dětmi navštívili 30. května. Pro některé děti bylo toto prostředí nové, pro některé oblíbené, protože si zde se svými rodiči či prarodiči půjčují knížky. V úvodu návštěvy byly děti seznámeny se základní pravidly, jak by se měly s knížkou setkávat. V průběhu návštěvy se pak snažily uhodnout hádanky a poznávat pohádky dle ilustrací. Vybíraly si knížky, které je zaujaly. Zaposlouchaly se do pohádky v anglickém jazyce, kterou jim četla Oli a do anglických  veršů v podání Caitlin. Prohlížely si knížky a naslouchaly příběhům v mateřském jazyce, které si vybraly. V prostředí oddělení dětské knihovny se dětem velmi líbilo. Děkujeme.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Divadlo "Krtek" a "Cirkus plný pohádek"

Marek Sýkora pobavil děti 23. května ve svém představení "Cirkus plný pohádek" opravdu úžasně. Děkujeme a těšíme se na další.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Písnička je náš kamarád

Dagmar Čemusová zavítala do naší školky znovu 21. května s hudebním představením " Já jsem muzikant ". Děti si s ní zazpívaly a také naslouchaly příběhu o hudebních nástrojích. Představení, ve kterém zazněly kromě písniček také ukázky vážné hudby, se dětem velmi líbilo. Děkujeme.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Sing a Song

S příchodem Steva Wattse nastane ve školce vždy rozruch a zábava. Důvodem jeho návštěvy 23. května bylo blahopřání  k 1. místu v kategorii kolektivů mateřských škol, které děti získaly v soutěži  Sing a Song ve zpívání  anglických písní. Na soutěž se připravovaly s rodilou mluvčí Caitlin Ashby. Steve předal dětem dárky  a děti mu zazpívaly.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Besídka pro maminky

"Líbí se mi u nás doma, kde si hraju, spím i stonám. Ze všeho mám nejraději, když se táta s mámou smějí"... Příjemné odpoledne u příležitosti Dne matek měli možnost prožít rodiče s dětmi během jejich vystoupení 14. května. Pestrý program v obou třídách byl jako obvykle v obou jazycích.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Dílna výroby mýdel

Jak se vyrábí aromatické mýdlo za využití rostlin, ovoce a různých plodů,  si děti vyzkoušely 22. dubna. Provoněli jsme si školku a děti si vytvořily pěkné dárky. Děkujeme paní Štroblové za příjemné dopoledne, při němž se děti seznámily s novou a zajímavou činností.  

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Dopravní hřiště

Během dubna jsme se vypravili na dopravní hřiště. Děti si procvičily správné přecházení na světelné signály a další pravidla bezpečnosti.  Největší radost jim působila jízda na koloběžkách, motokárách a na kole. Velmi je také zaujal program na interaktivní tabuli. Slunečný den s dopravní výchovou se nám pěkně vydařil, včetně příjemné procházky po cyklostezce podél Nisy.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Velikonoční hra na zahradě a workshop

Ač 24. dubna ještě mrzlo a na zahradě byl sníh, děti s radostí objevovaly velikonoční vajíčka a přinášely je do košíků Oli a Caitlin. Do tvořivých činností se spolu s nimi zapojili i rodiče. Děkujeme všem rodičům za návštěvu a příjemnou společnost.  

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Jarní keramika

Letošní zima je dlouhá a opravdové jaro na sebe nechává čekat. Všichni říkáme, že nám chybí sluníčko. Děti si to svoje vytvořily z hlíny v atelieru Vočko.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Strana: 1 <<... | 14 | 15 | 16 | ...>> 29

Naši partneři:


Vyhledávání:

Liberecká jazyková školka - angličtina pro děti v Liberci 

Vítáme vás v dvojjazyčné anglicko-české jazykové školce 
© Mateřská škola - Liberecká jazyková školka o.p.s.