Galerie
(Strana 26)

Návštěva ZŠ Lesní a ZŠ Husova

V lednu jsme s našimi předškoláky navštívili ZŠ Lesní a ZŠ Husova. Všechny děti i rodiče měli možnost poznat nejen prostředí a klima jednotlivých škol, ale i nahlédnout do výuky v českém a anglickém jazyce. Děti se také potkaly s bývalými kamarády ze školky.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Vystoupení dětí v Oblastní galerii

V sobotu 28.11. 2009 vystoupily děti s Bradem Kloewerem a Dexterem Kendricksem v "Oblastní galerii v Liberci" s ukázkou anglické výuky v naší školce.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Mikuláš

Mikuláš nás již tradičně navštívil s čertem i andělem. Věděl o dětech mnoho důležitých věcí. Děti návštěvě zase na oplátku zarecitovaly a zazpívaly něco ze svého repertoáru.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Advent

Divadélko „Úsměv“ si pro nás v předvečer svátku Barbory připravilo představení „O cukrářce Barborce“, včetně ochutnávky domácího cukroví. Dětem se moc líbilo a již se těší na další lednovou pohádku.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Návštěva ZŠ Perštýn

Blíží se zápis do 1. třídy, a tak jsme přijali pozvání pana ředitele Mgr. Paclta ze ZŠ Perštýn k návštěvě školy. Děti ze 4. třídy připravily s paní učitelkou příjemné uvítání s anglickou písničkou. Velmi se nám líbily výtvarné práce dětí a keramická výzdoba.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Halloween

Halloweenem, tedy svátkem většiny anglicky mluvících zemí, naše školka žila několik týdnů. Mohutné přípravy vyvrcholily 27. října a to každoročním „Halloweenským podvečerem“, na který jsme pozvali rodiče, přátele i bývalé kamarády z naší školky. Do školky k nám tak kromě nás zavítala asi osmdesátka návštěvníků. Společně jsme si užili radostné „strašidelné“ odpoledne, ze kterého si všichni odnesli spoustu pěkných zážitků.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Začátek školního roku 2009/2010

Začal nový školní rok, odešli školáci a do anglicko-české školky přišli noví kamarádi. Hrajeme si, cvičíme, užíváme si podzimu hrami na zahradě i ve školce. Spolu s kamarády oslavujeme narozeniny a bavíme se v angličtině s Bradem a Dexterem.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Japonský den

Závěr školního roku byl dětem zpestřen posledním ze dnů Cestovatelského programu, a to Japonským dnem. Za přítomnosti návštěvy japonské rodiny se děti dozvěděly zajímavosti o Japonsku, měly možnost shlédnout fotky týkající se této země a k tomu všemu jim návštěva napsala jejich křestní jména v japonštině. Děti se seznámily s odlišným způsobem japonského stolování a vyzkoušely si, jak nelehké je vyměnit klasický příbor za japonské hůlky. A kdo byl alespoň trošku šikovný, mohl si vyzkoušet, jak se skládá tradiční japonská origami – skládačka z papíru.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

California day

Ve čtvrtek 16. 7. 2009 si celá školka udělala malý výlet na libereckou přehradu, kde nás se svou rodnou zemí tentokrát seznámil Dexter. A protože jsme se nenacházeli ve slunné Kalifornii, krásný slunečný den na liberecké přehradě byl k tomu jak stvořený. Výlet se nám pěkně vydařil. Prošli jsme se kolem přehrady a zjistili jsme, že i odtud je vidět Ještěd. Martina pro nás zatím na pláži připravila picknik a s chutí jsme se v parném letním dnu pustili i do melounu. S Dexterem jsme také hráli hru na sbírání začarovaných mušlí. Moc se nám líbilo i krmení kaprů a divokých kachen.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Rozloučení se školáky

Ve čtvrtek 9. července se uskutečnilo oficiální rozloučení s nejstaršími dětmi odcházejícími do 1. třídy ZŠ. Děti nejprve navštívily nevšední výstavu interaktivního charakteru v Krajské vědecké knihovně nazvanou „Leporelohra“. Potom si užily odpoledne v ZOO a večer při svíčkách obdržely Certifikát pro absolventy česko-anglické Liberecké jazykové školky, o.p.s. Noc ze čtvrtka na pátek prospaly ve školce za dohledu českých učitelek. Celá akce se vydařila, děti mají jistě spoustu pěkných zážitků.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Strana: 1 <<... | 26 | 27 | 28 | ...>> 29

Naši partneři:


Vyhledávání:

Liberecká jazyková školka - angličtina pro děti v Liberci 

Vítáme vás v dvojjazyčné anglicko-české jazykové školce 
© Mateřská škola - Liberecká jazyková školka o.p.s.