Galerie
(Strana 24)

Advent

Divadélko „Úsměv“ si pro nás v předvečer svátku Barbory připravilo představení „O cukrářce Barborce“, včetně ochutnávky domácího cukroví. Dětem se moc líbilo a již se těší na další lednovou pohádku.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Návštěva ZŠ Perštýn

Blíží se zápis do 1. třídy, a tak jsme přijali pozvání pana ředitele Mgr. Paclta ze ZŠ Perštýn k návštěvě školy. Děti ze 4. třídy připravily s paní učitelkou příjemné uvítání s anglickou písničkou. Velmi se nám líbily výtvarné práce dětí a keramická výzdoba.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Halloween

Halloweenem, tedy svátkem většiny anglicky mluvících zemí, naše školka žila několik týdnů. Mohutné přípravy vyvrcholily 27. října a to každoročním „Halloweenským podvečerem“, na který jsme pozvali rodiče, přátele i bývalé kamarády z naší školky. Do školky k nám tak kromě nás zavítala asi osmdesátka návštěvníků. Společně jsme si užili radostné „strašidelné“ odpoledne, ze kterého si všichni odnesli spoustu pěkných zážitků.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Začátek školního roku 2009/2010

Začal nový školní rok, odešli školáci a do anglicko-české školky přišli noví kamarádi. Hrajeme si, cvičíme, užíváme si podzimu hrami na zahradě i ve školce. Spolu s kamarády oslavujeme narozeniny a bavíme se v angličtině s Bradem a Dexterem.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Japonský den

Závěr školního roku byl dětem zpestřen posledním ze dnů Cestovatelského programu, a to Japonským dnem. Za přítomnosti návštěvy japonské rodiny se děti dozvěděly zajímavosti o Japonsku, měly možnost shlédnout fotky týkající se této země a k tomu všemu jim návštěva napsala jejich křestní jména v japonštině. Děti se seznámily s odlišným způsobem japonského stolování a vyzkoušely si, jak nelehké je vyměnit klasický příbor za japonské hůlky. A kdo byl alespoň trošku šikovný, mohl si vyzkoušet, jak se skládá tradiční japonská origami – skládačka z papíru.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

California day

Ve čtvrtek 16. 7. 2009 si celá školka udělala malý výlet na libereckou přehradu, kde nás se svou rodnou zemí tentokrát seznámil Dexter. A protože jsme se nenacházeli ve slunné Kalifornii, krásný slunečný den na liberecké přehradě byl k tomu jak stvořený. Výlet se nám pěkně vydařil. Prošli jsme se kolem přehrady a zjistili jsme, že i odtud je vidět Ještěd. Martina pro nás zatím na pláži připravila picknik a s chutí jsme se v parném letním dnu pustili i do melounu. S Dexterem jsme také hráli hru na sbírání začarovaných mušlí. Moc se nám líbilo i krmení kaprů a divokých kachen.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Rozloučení se školáky

Ve čtvrtek 9. července se uskutečnilo oficiální rozloučení s nejstaršími dětmi odcházejícími do 1. třídy ZŠ. Děti nejprve navštívily nevšední výstavu interaktivního charakteru v Krajské vědecké knihovně nazvanou „Leporelohra“. Potom si užily odpoledne v ZOO a večer při svíčkách obdržely Certifikát pro absolventy česko-anglické Liberecké jazykové školky, o.p.s. Noc ze čtvrtka na pátek prospaly ve školce za dohledu českých učitelek. Celá akce se vydařila, děti mají jistě spoustu pěkných zážitků.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

„Bye Bye“ party

Ve čtvrtek 23. 6. 2009 se na zahradě naší jazykové školky uskutečnila každoroční „Bye Bye“ party. Program byl opravdu rozmanitý. Po kratičkém vystoupení obou tříd společně s rodilými mluvčími Bradem i Dexterem vystoupili naši předškoláci a předvedli svoji dovednost ve hře na zobcovou flétnu. Poté následovala sportovní část odpoledne, které se účastnily nejen děti, ale i rodiče. Po zdolání všech sportovních disciplín měly děti možnost vyzkoušet prolézačky od Tomových parků, které nám na zahradě nově přibyly a měly u dětí veliký úspěch. Závěrečné grilování všech zúčastněných bylo příjemnou tečkou oslavy konce školního roku a nezkazil to ani přívalový déšť, který naši party předčasně ukončil.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Výlet do Pěnčína

U příležitosti Mezinárodního dne dětí jsme s celou školkou vyrazili na celodenní výlet do výletního areálu Pěnčín. První částí programu byla prohlídka tamější kozí farmy, kde se děti setkaly nejen s tímto zvířetem, ale celou řadou jiných domácích zvířat. Poznaly prostředí, kde se tato zvířata chovají, čím se živí i pro jaký účel je chováme. Po prohlídce farmy následoval oběd na letní terase v restauraci „U Brusírny“, kde si děti naplnily bříška řízkem s bramborovou kaší. Chvilka pohybu na dětském hřišti s řadou prolézaček, houpaček a skluzavkou byla pro děti příjemným zpestřením. Děti si zařádily a už je čekala chvilka tvoření v korálkové dílně, kde si každý vyrobil vlastní obrázek z nepřeberného množství skleněných korálků a perlí. Odměnou za píli i hezkým zakončením celého výletu byla jízda vyhlídkovým vláčkem směrem k rozhledně Černá Studnice, s malou zastávkou u rozhledny i v obci Krásná - u Kittlova domu a kouzelné studánky. Počasí nám celý den přálo a společně jsme si užili hezký den, ze kterého si děti odnesly spoustu nových zážitků.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Besídka pro maminky

Dne 12. května proběhla v obou třídách naší MŠ besídka pro maminky. Děti se na besídku pečlivě připravovaly několik dní. Vyrobily přáníčka, dárečky a velmi se těšily, až maminkám k jejich svátku popřejí. Celé pásmo písniček a básniček jak v českém, tak i anglickém jazyce potěšilo nejen maminky, ale všechny, kteří se na besídku přišli podívat. Velmi hezká byla anglická část starších dětí s rodilým mluvčím Bradem. V české části programu nechyběl taneček či dramatizace pohádky. Krátké vystoupení předvedly všechny děti z kroužku flétniček, které pod vedením Mgr. Marcely Knoblochové zahrály několik písniček a také všem ukázaly, jak výborně zvládají „čtení“ not z notového zápisu. Na závěr děti předaly maminkám všechny dárečky, květinu a nezapomněly i na velikou pusu.

Článek obsahuje připojená média:fotogalerie

Strana: 1 <<... | 24 | 25 | 26 | ...>> 27

Naši partneři:


Vyhledávání:

Liberecká jazyková školka - angličtina pro děti v Liberci 

Vítáme vás v dvojjazyčné anglicko-české jazykové školce 
© Mateřská škola - Liberecká jazyková školka o.p.s.